تبلیغات
وبلاگ تخصصی گرافیک و انیمیشن وبلاگ تخصصی گرافیک و انیمیشن - پوستری برای کنسرت راک
 

پوستری برای کنسرت راک

نویسنده: انسان موضوع: گرافیک، 

 

این پوستر نقش بسیار مهمی در موفقیت یکی از بزرگترین کنسرت های موسیقی راک دهه شصت جهان ایفا کرده است،کنسرتی که از طرفی برای بیان آزادی در برابر خشونت و از طرفی دیگر به دلیل حضور گروه هاوهنرمندان صاحب نام موسیقی راک  شرکت کننده در آن، اهمیت زیادی داشته است.


حضور یک کبوتر به نشانه صلح بر روی دسته گیتار،هوشمندانه ترین ایده ای ست که برای طراحی پوستر این واقعه مهم هنری استفاده شده است.با وجود اطلاعات زیادی که می بایست بر روی پوستر قرار گیرد،طراح گرافیک به خوبی و با ترکیب بندی درست پوستری موجز،تاثیر گذار و گیرا طراحی کرده است.
وود استاک(۱) یکی از فستیوال های بسیار مهم تاریخ جهان است که از سال ۱۹۶۹ در تاریخ ۱۵ تا ۱۸ آگوست در منطقه ای به نام بتل(۲) در خارج از شهر نیویورک برگزار می شده است. این پوستر به صورت رسمی دومین پوستر طراحی شده برای این فستیوال موسیقی ست که به نسبت پوستر اول ،به مراتب ارتباط بصری تاثیرگذارتری با موضوع این واقعه هنری یعنی صلح برقرار کرده است.
آرنولد اسکولنیک(۳) طراح گرافیک،در مورد طراحی این پوستر می گوید: در آن زمان وقت خود را در شلتر آیلند(۴) می گذراندم و تمام وقت خود را به کشیدن پرندگان صرف می کردم.در ابتدا طرح کبوتر را بر روی ساز فلوت اجرا کردم که در مرحله نهایی ساز فلوت تبدیل به دسته گیتار شد.به دلیل انتقال ناگهانی محل کنسرت ها از وال کیل(۵) به منطقه بتل در نزدیکی نیویورک،برگزارکنندگان این فستیوال فرصت بسیار کمی برای طراحی پوستر در اختیار من قرار دادند طوری که فقط چهار روز قبل برگزاری کنسرت، پوستر آماده و چاپ شد.
«۳ روز موسیقی صلح طلبانه» موضوعی بود که برگزارکنندگان این فستیوال برای طراحی این پوستر انتخاب کرده بودند. پوستر مقابل(سبز رنگ) به مناسبت چهلمین سالگرد وقوع این فستیوال بزرگ موسیقی طراحی شده است:مراسمی که با حضور اسکولنیک،طراح پوستر این کنسرت در محل گالری بین المللی پوستر شهر بوستون آمریکا برگزار شد.  


Woodstock Festival -۱
Bethel -۲
Arnold Skolnick -۳
Shelter Island -۴
Wallkill -۵ 

 

منبع:سایت رنگ

 

() نظرات